Yarışmalar » ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ ÇOCUK GÖZÜNDEN KARELER FOTOĞRAF YARIŞMASI

 

 

 

"Çocuk Gözünden Kareler" Konulu
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ ve GAZİANTEP İPEKYOLU FOTOĞRAF SANATI DERNEĞİ (GİFSAD) İşbirliği ile
YARIŞMANIN ADI
“Çocuk Gözünden Kareler” Konulu Şehitkamil Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması

YARIŞMANIN AMACI
Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı fotoğraf sanatıyla tanıştırmak, hayata ve sanata bakış açılarını geliştirmek, çocuklarımıza sosyal sorumluluk yüklemek ve bu sayede toplumsal bilinçlerini arttırmak.

KATILIM KOŞULLARI
• Katılım ücretsizdir.
• Yarışmaya katılım 8-15 yaş aralığı ile sınırlıdır.
• Yarışmaya katılım amatör veya profesyonel, fotoğrafa meraklı herkese  açıktır.
• Yarışmada tek kategori vardır, yarışmacılar fotoğraf makinası veya mobil cihaz ile katılabilecek olup 5 fotoğraf kabul edilecektir.
• Yarışmaya katılacak fotoğraflar JPG formatında, uzun kenarı en az 2400 piksel, 300 dpi ve dosya boyutu en fazla 5 MB olacak  şekilde ayarlanarak, internet  sitesi üzerinden gönderilmelidir. Ödül ve sergileme alan fotoğrafların büyük boy baskıları Şehitkamil Belediyesi tarafından yaptırılacaktır. Bu nedenle çözünürlük ayarlarına dikkat edilmelidir. Bu kurallara uygun olmayan fotoğraflar kayıt aşamasını geçseler dahi eleneceklerdir. (Mobil cihazlarla çekilen fotoğraflarda ilgili şartlar aranmayacaktır)
• Yarışmacılar, geleneksel veya modern her türlü fotoğrafik  tekniği özgürce kullanabilirler. Deneysel çalışmalar ve manipülasyonlar değerlendirmeye alınmayacaktır.
Yarışma için hazırlanan fotoğraflar internet sitesi üzerinden gönderilmelidir. Yarışmaya baskı veya CD ile fotoğraf kabul edilmemektedir.
• Katılımcılar www.sehitkamil.bel.tr ya da www.gifsad.org adresine internet üzerinden ulaşarak;
“Çocuk Gözünden Hayat” konulu Şehitkamil Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışmasına katılabileceklerdir. Yarışmacılar katılım formunu  internet üzerinden eksiksiz  doldurmak zorundadırlar. Formu tam olarak doldurmalarını takiben sistem fotoğraf yüklenebilmesine izin verecektir.
• Yarışma sonuçları www.sehitkamil.bel.tr ve www.gifsad.org adreslerinde yayınlanacaktır. Yarışmaya katılan fotoğrafçılara, internet üzerinden sergi  davetiyesi gönderilecektir.
• Yarışmaya seçici kurul üyeleri, organizasyon komitesi ve birinci derece akrabaları ile Şehitkamil Belediyesi çalışanları katılamaz.
• Yarışmada derece alan ve sergilenmeye değer görülen fotoğraflar Şehitkamil Belediyesi internet  sitesinde ve belirlenecek olan alanlarda sergilenecektir.
• Yarışma sonunda şartnameye uymayan eserlerin tespiti halinde derecesi ve ödülü geri alınır, yerine başka eser konmaz, derece ve ödül boş bırakılır. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül,  ünvan ve her türlü  kazanımları geri alınır.
• Ödül alan fotoğraflar, ödülleri veren kuruluş olan; Şehitkamil Belediyesi tarafından, basılı ve sanal ortamlardaki yayım organlarında gayri ticari olarak tanıtım, haber, reklam amaçlı ve sosyal sorumluluk projelerinde kullanılabilir. Katılımcılar bu şekilde kullanılan fotoğrafları için verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı ya da maddi manevi talep ileri sürmeyeceklerini şimdiden kabul ederler.
• Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserleriyle ilgili olarak her hangi bir yasal sorunun sorumlusu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
 

YARIŞMA TAKVİMİ
Katılım Başlangıç Tarihi 10.03.2022
Son Katılma Tarihi 15.04.2022
Seçici Kurul Toplantısı 16.04.2022
Sonuç Bildirimi 18.04.2022
Ödül Töreni Tören tarihi belirlendiğinde tüm katılımcılara ayrıca bildirilecektir.


SEÇİCİ KURUL

M. Rıdvan FADILOĞLU Şehitkamil Belediye Başkanı
Zeynep ÖZBAHÇIVAN Şehitkamil Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü
İ. Bülent Teymur Fotoğraf Sanatçısı - Gifsad Kurucu Üye
V. Levent Ural Fotoğraf Sanatçısı - Gifsad Yönetim Kurulu Başkanı
M. Burak Bozbaş Fotoğraf Sanatçısı - Gifsad Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Seçici Kurul toplantısı en az 3 jüri üyesinin bir araya gelmesi ile yapılır.

ÖDÜLLER
1.’lik Ödülü  Fotoğraf Makinesi
2.’lik Ödülü Fotoğraf Makinesi
3.’lik Ödülü Fotoğraf Makinesi
Sergilemeler 50 adet   Akıllı saat


ORGANİZASYON KOMİTESİ
Aydın Sert   : Şehitkamil Belediyesi Basın Yayın Müdürü
Ömer Açar   : Gifsad Yönetim Kurulu Üyesi

YARIŞMA SEKRETERYASI
Ümit Doğan
Gaziantep İpekyolu Fotoğraf Sanatı Derneği (Gifsad)
Şehitkamil Kültür Merkezi Arkası Sezen Aksu Sokak
Şehitkamil / GAZİANTEP

Telefon  : 0530  581  54  66
web       :  www.gifsad.org
e-posta  :  info@gifsad.org