Biyografi

Osman Maaşoğlu

1980 Adana doğumlu, Gaziantep'li. Grafik Tasarımcı.
2003 yılından bu yana reklam sektöründe grafik tasarımcısı olarak çalıştı ve ulusal / uluslararası bir çok sektörden firmanın profesyonel reklam çalışmalarında yer aldı.

2002 yılından bu yana hobisi olan web alaninda projeler geliştirdi; 2007 yılında ulusal gazeteler "Çağın En Punk Hareketi" başlığıyla proje ve röportajlarını yayımladı. Web konusunda halen "Facebook Çeviri Takımı", "Wikipedia" ve "Dmoz" da içerik editörlüğü ve developer görevlerini sürdürmekte.

Çocukluktan bu yana ilgi alanına giren fotoğraf sanatına profesyonel anlamda ilgisi 2009 yılında çalıştığı ajansta reklam ve ürün fotoğrafları çekmesiyle başladı. Ardından iStock ve çeşitli prodüksiyon şirketlerine ürün ve reklam fotografları üretti.

Fotoğraf alanında İbrahim ZAMAN'dan "Işık Kullanımı", Prof.Sabit KALFAGİL'den "Komposizyon", Prof.Ziya BAYRAKTAROĞLU'ndan "Renk Yönetimi", renk ve baskı teknolojileri konusunda ise Pantone firmasından eğitimler aldı.

"Adobe Photoshop", "Adobe Photoshop Lightroom" ve "Dijital Fotoğrafın Anatomisi" konularında bir çok projede eğitimler verdi.
PSA, FIAP, GİFSAD ve BÜFOD üyesi olan Osman Maaşoğlu, pek çok ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmasında ödül ve sergilemeler aldı.

"Çizgilerin Arasında", "Yoldan Çıkanlar", "Yüksek Ateş", "Anadolu'dan Yansımalar" isimli fotoğraf projeleriyle pek çok ilde sunum ve söyleşiler yaptı.

"Sabahlara kadar güzel dostlarla yapılan sohbetler gibi keyiflidir fotoğraf .

İlk kız arkadaşının elini tutmak gibidir, heyecan verici.

Yeni doğmuş bir bebeğin uyumasını seyretmek gibi huzur doludur fotoğraf.

Cemal Süreya' nın dizeleri gibi de kışkırtıcı.

Hayattır fotoğraf,
Sevgiyle."

Fotoğraflar

Toplam 1 sayfa,10 fotoğraflar

‹«1»›