Biyografi

Utku Mersinli

1965 Gaziantep doğumluyum, ilk ve orta öğrenimimi Gaziantep’ te tamamladıktan sonra 1988 yılında Atatürk Üniversitesi Gıda Mühendisliği  bölümünden mezun oldum. Daha sonra ticaret hayatına atıldım, şu anda bir markanın hazır giyim perakende sektöründe bayiliğini yapmaktayım. Evli ve 1 çoçuk babasıyım.

Fotoğrafa kendimi bildiğim günden beri çok büyük merakım olmuştur. Sürekli elimden düşmeyen fotoğraf makinalarım bana sonunda 2006 yılında  ilk DSLR makinamı almama neden oldu ve olaya daha farklı açıdan bakmaya başladım. Dijital fotoğrafçılık ve ps kurslarına katıldım.

Gezgin dergisinde Harran ile ilgili bir belgeselde fotoğraflarım yayınlandı. Rotary 2430 Bölge 1.Ulusal fotoğraf yarışmasına 5 fotoğrafımla katıldım ve tüm fotoğraflarım ödüle layık görüldü. Gafot un düzenlediği 2 sergide fotoğraflarım sergilendi. GİFSAD ( Gaziantep İpekyolu Fotoğraf Sanatı Derneği) ‘nin düzenlemiş olduğu karma sergilerde de fotoğraflarım sergilendi.
 
Kamil Koç firmasının aylık dergilerindeki  belgesellerde fotoğraflarım yayınlandı.
Şu anda Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık  bölümünde ön lisans eğitimi almaktayım.

2008 yılında kurulan GİFSAD (Gaziantep İpekyolu Fotoğraf Sanatı Derneği) kurucu üyelerindenim ve yönetim kurulu üyesiyim.

Fotoğraflar

Toplam 1 sayfa,10 fotoğraflar

‹«1»›